MENU

LISABON

  • Portugalsko

Máme pocit, že Lisabon je to najkrajšie európske mesto :)  Mnohí hovoria, že Porto, ale asi víťazí Lisabon.

Bola to dámska jazda na pár dní s mojou sestrou, ktorá žije neďaleko a užili sme si každú minútu.

Ak ste na našej vlne, bude sa vám toto v Lisabone páčiť :) :

A: Prechádzanie sa uličkami v blízkosti Castelo São Jorge a objavovanie tých najkrajších výhľadov (a verejných výťahov :), ktoré vás zvezú do nižších štvrtí)

B: Blší trh Feira da Ladra. Ak je utorok alebo sobota, určite choďte. Po nákupoch (formičky na pastel a portugalská folklórna sukňa :) sme si oddýchli na terase kaviarne a pri hrejivom slnku sledovali hudobníkov, ktorí prišli zahrať na trh. Bol to jeden z najkrajších momentov výletu.

C: Pastel de nata. Nedá sa mu odolať. Tradičným miestom pre tento božský koláčik je Pastéis de Belém. Bože, aj teraz by som si dala pastel.

D: Večera v Decadente. Vyskúšajte :) Ale pozor, aby sa vám ušiel stôl.  A odtiaľ dole žltou električkou.

E: Vlakom k oceánu, napríklad na pláž v Carcavelos. Za 30 minút z centra Lisabonu, výborne :)  je úplne jedno, že je november, oceán je oceán.

F: Chlapec v hosteli povedal, že ak na večeru, tak jedine do štvrte Alfama. Trochu sme zablúdili, ale nakoniec ako dobre, pretože nás brazílsky hlas Caetana Velosa priviedol do veľmi útulnej malej reštaurácie s miestnymi, kde nám k vínu pripravili z toho čo mali – rôzne drobné delikatesky, tzv. petiscos :)

G: Pár minútová plavba loďou cez rieku Tejo do mestečka Cacilhas, odkiaľ je nádherný výhľad na Lisabon. Úžasný panoramatický je z parku, kde stojí socha Cristo Rei, podobná ako v Riu a ešte krajší je výhľad priamo zo sochy.

H: Štýlové a dokonale situované miesto v Cacilhas s dobrým jedlom je  Atira-te ao Rio! Nezľaknite sa opustených budov pri pobreží, stojí to za to.

I: Darčeky na záver? Pekné zábavné tričká z Typographia a obchod Pátio de Galé Lisbon Shop, kde môžete v príjemnom prostredí kúpiť naozaj pekný suvenír– majú všetko od dlaždičiek cez sardinky po portugalské vína.

 

Ak nám necháte svoj e-mail, čoskoro sa vám určite ozveme s nejakou tou čerešničkou.