MENU

Banská Štiavnica a Hornohodrušský tajch

  • Slovensko

Blížili sa Vianoce, ruch a zhon gradoval. Potrebovali sme trochu pokoja. Snívala som o tichu, ktoré sála z hustého sneženia a je spojené s blikotaním jemných svetielok vianočnej výzdoby. A k tomu som si predstavovala ešte nejaké dobré jedlo. A našli sme. Môžeme vám odporučiť zasnežený deň v Banskej Štiavnici (ako inak :)). Počas mimosezóny, pred Vianocami či v strede februára, najlepšie v pondelok :)

V reštaurácii, ktorá počas letných víkendov praská vo švíkoch, sme tentoraz boli celkom sami. S Olivkou, ktorá práve dovŕšila 3 mesiace, pozorujeme cez okno zasnežené strechy, na stenách obzeráme staré čiernobiele fotografie, ohrievame sa pri kachliach. Nakŕmila som ju v tom najpohodlnejšom starodávnom kresle. A to sme sa sem prišli „iba“ naobedovať.

Keď sme tlačili do kopca náš červený kočík neodhrnutými chodníkmi, miestni nám poradili: “Radšej ťahať ako tlačiť, my vieme, sme Štiavničania,” smiali sa :).

Všetky deti, čo sme stretli, boli v otepľovačkách, väčšina aj s bobami. Nula turistov, pokoj, obrovské snehové vločky – atmosféra zimy a blížiacich sa Vianoc ako lusk.

Po dni v Štiavnici sme pokračovali k Hornohodrušskému tajchu do Salamandra Resortu.

Na všetky sviatky si venujeme cestovateľské darčeky. Už niekoľko rokov. Tento bol z minuloročných narodenín. Krásny hotel v úplne nádhernom prostredí. Super miesto v lete aj v zime. Hneď vedľa je lyžiarske stredisko a ešte bližšie (pár krokov) Hornohodrušský tajch, kde sa musí v lete úžasne kúpať.

S trojmesačnou Olivkou sme tento výlet absolvovali začiatkom decembra 2017.