MENU

Jasná

  • Slovensko

Prvá ozajstná dovolenka s mini Olivkou nemohla byť inde ako v našich milovaných Nízkych Tatrách. Prvé airbnb už má za sebou, prvý hotel vo svojich 2,5 mesiacoch teraz už tiež :) Vedeli sme, že nám tu bude dobre. Hotel Liptov bol nielen pred začiatkom sezóny v rozostavanej Jasnej síce jednoduché, ale to najsympatickejšie  miesto. Malý zázrak. Takých milých ľudí a atmosféru majú iba tu. Počas zimy tu bývajú inštruktori, teraz majstri z okolitých rozrastajúcich sa luxusných stavieb.

Stretli sme tam napríklad Tomáša. Keď môj Tomáš pri bare kočíkoval Olivku, neznámy Tomáš oproti si s ním na diaľku pripil a ukazoval na kočík. Ráno sme ho stretli opäť a vysvitlo, že oslavuje narodenie dcérky Nikolky. „Oslavujem, sám“, smutne sa usmial, „domov pôjdem až v nedeľu, teraz tu pracujem“.  Ani ju ešte nevidel, pretože má starý tlačítkový telefón, ktorý nepodporuje mms. Dojatý Tomáš, Róm zo Spišskej Novej Vsi, ktorý momentálne buduje Jasnú, a preto ešte nevidel svoju Nikolku, obdivoval našu Olivku a tá sa na neho zoširoka usmievala ;)

Sobotný večer bol úplne vianočný. Snáď všetci hostia stretli sme sa pri bare a obdivovali obrovské snehové vločky za oknom. Z juboxu hral Marilyn Manson.

Počas víkendu sme absolvovali 2 mini túry. Od Vrbického plesa k Hotelu Repiská. Hodina tam, hodina späť. Bývala to moja štandardná prechádzka minulú zimu, keď sme čakali na Olivku. Ja tam v doline a Tomáš  sa preháňal po svahoch Chopku. V piatok podvečer sme stihli mini prechádzku k výhľadni.

Večer sme na striedačku vyskúšali wellness v Hoteli Pošta. Cestou do Žiliny sme sa zastavili v Liptovskom Mikuláši, a keby bola otvorená Diera do sveta, určite by sme boli tam.

Po skúške v mimosezónne sa teda tešíme na náš pobyt už naplno v zimnej sezóne 2017/18.

Prvý výlet sa konal okolo 17. novembra 2017.