MENU

TRENČÍN – FOOD TIPS

  • Slovensko

Viete, ktoré kaviarenské miesta v Trenčíne stoja za to? Ani ja som nevedela. Naša Olivka sa však narodila práve v tomto sympatickom meste, a tak som do Trenčína cestovala v poslednom období často. Vždy po nemocnici som sa prešla do mesta na niečo dobré.

Toto sú moje vyskúšané a obľúbené miesta v Trenčíne, kde som zvykla posedávať ešte 2 v 1.

 

Café Sládkovič

Mierové námestie 33, FB Café Sládkovič

Krásna kaviareň s terasou, milou obsluhou, peknou výzdobou. Špecializujú sa na bábovky :)

 

KUKI

Mierové námestie 34, FB KUKI

Hneď oproti Café Sládkovič na vás pozerá KUKI. KUKI vás dostane nielen svojim názvom, ale hlavne štýlovým interiérom a poteší možnosťou dať si tu niečo pod zub.  Aj na raňajky.

 

MAK palacinkáreň

Mierové námestie 14, FB MAK palacinkáreň

Tak toto bolo asi moje úplne najobľúbenejšie miesto. Palacinka s paradajkovým pestom a oštiepkom? S belgickou čokoládou? S chorvátskym figovým džemom? A k tomu každý deň iná lahodná polievka?  Každú palacinku pred vami s láskou a úsmevom pripraví usmiata palacinkárka v krásnej červenej (makovej) sukni.

Milý rozhovor s Dianou z MAK palacinkáreň od Choices

 

Coffee Sheep

Marka Aurélia 9, FB Coffee Sheep

Celé leto bolo Mierové námestie v Trenčíne v stave rekonštrukcie. Na terasu kaviarne a pražiarne Coffee Sheep však hluk bagrov a buldozérov nedoliehal. Na tej terase som sa cítila ako na dovolenke. Výborná hudba, pohodička, žiadny premotivovaný hipster štýl, dobrá káva a kniha v ruke :) 

 

La Piazzetta

Horný Šianec 228/7, WEB La Piazzetta

Taliansko v Trenčíne? Prvýkrát som o La Piazzette čítala v Nota Bene. Článok mapoval život cudzincov žijúcich na Slovensku. Už vtedy som si hovorila, že do La Piazzety, ktorú vlastnia dvaja sympatickí Taliani, musíme určite prísť. La Piazzetta bola presne ako som si predstavovala. Vošli sme, Taliani v družnej debate pri stole s jedlom a vínom. V reštaurácii hrala talianska hudba,  v rohu pustená talianska televízia. Po výbornej večeri s nami chvíľu debatoval jeden z majiteľov. Od života  na Slovensku sme plynule prešli k téme gastronomickej. Už len sledovať Taliana ako rozpráva o čerstvých ingredienciách, lahodných kombináciách, receptúrach či víne, je zážitok sám o sebe. V La Piazzette predávajú aj rozličné talianske produkty. My sme si domov z tohto talianskeho zázraku, nachádzajúceho sa v bočnej trenčianskej ulici, priniesli dezerty, na ktoré spomíname dodnes.

 

Mak palacinkáreň, Mierové námestie, Trenčín, Slovensko

Restauracia La Piazzetta Massimo Giovanni, Horný Šianec, Trenčín, Slovensko

COFFEE SHEEP, Marka Aurélia, Trenčín, Slovensko

.KUKI, Mierové námestie, Trenčín, Slovensko

Café Sládkovič, Mierové námestie, Trenčín, Slovensko