MENU

Zázrivá alebo Olivkin prvý výlet

  • Slovensko

8.10.2017

 

Raz to muselo prísť! A veľmi sme sa na to tešili. Prešiel prvý mesiac života našej Olivky a hneď sme to oslávili výletom. Prvým v jej živote :D Vyberali sme preto dôkladne, opatrne, do prírody, na čerstvý vzduch.

Bola premenlivá jesenná sobota, dážď striedalo prudké slnko. Naplánovali sme nenáročnú túru – prechádzku prírodou s krásnym výhľadom. Olivku sme zabalili, vzali nosič a odviezli sa do neďalekej Zázrivej. Trasou bol pár kilometrový okruh k Hotelu Havrania. Nič dramatické, mierne stúpanie po asfaltke, popri lese plnom hríbov! Vzduch voňal lesom, dažďom, jeseňou :)

Na vrchole, už blízko cieľa našej „túry“, sme mali šťastie na neuveriteľne nádherný výhľad na sfarbenú Malú Fatru. Poprosili sme miestneho hospodára, ktorý má dom priamo na tomto rozprávkovom mieste, a práve priväzoval kravu o kôl, aby nás na pamiatku odfotil. Bol veľmi milý, svojim hrubým prstom držiac tlačítko fotoaparátu na telefóne nám spravil za pár sekúnd sériu 170 fotiek :) Kúpili sme si od neho výborný syr.

Síce sme mali trochu obavy, ako to celé Olivka zvládne, ale ona je úžasný cestovateľ už od začiatku. Zvládli sme aj obed na Salaši v Zázrivej. Veríme, že si výlet užila, očká otvorila až pred bránou nášho domu v Žiline :)

Na Orave sme boli začiatkom októbra 2017,  Olivka mala 1 mesiac. Och :)